هیدرولیک تک

FA | EN
نانوتجارتfacebookgoogleplus

Accumulator import and distribution

Accumulator

Accumulator

Accumulator types

Accumulator types

Advantages of using accumulator

Advantages of using accumulator

Accumulator structure

Accumulator structure

مشخصات فنی جهت انتخاب و خرید آکومولاتور

با توجه به کاربری آکومولاتور در سیستم های جریان سیال این قطعه با دقت بسیار بالایی تولید می شود. آکومولاتور، پمپ، شیر آلات و سنسور های جریان هیدرولیک برای جلوگیری از ایجاد شنتی در سیستم، افت فشار و آسیب به دیگر اجزای هیدرولیک می بایست با تکنولوژی بالایی انتخاب شده و خرید انها با اطلاعات دقیقی صورت پذیرد. مشخصات فنی و عددی آکومولاتور ها با دیمانسیون های مختلفی که یا در سیستم استاندارد SI یا کیلوگرم-متر مشخص شده اند و یا در سیستم استاندارد آمریکایی فوت-پوند در دسترس بوده و قابل مقایسه هستند. مهمترین مشخصات فنی در خرید آکومولاتور به قرار زیر هستند.

آکومولاتور هیدرولیک چطور کار می کند؟


مبنای عملکرد آکومولاتور ها بر یک اصل ساده در علم مکانیک سیالات استوار بوده که قابلیت تراکم پذیری گاز ها و عدم تراکم پذیری مایعات می باشد. در واقع عدم تراکم پذیری روغن که کاربردی ترین نوع مایع هیدرولیک می باشد سبب می شود که کوچکترین نوساناتی در سیستم هیدرولیک به آسیب های جدی و حتی ترکیدگی لوله ها بدل شود و در اینجاست که نقش آکومولاتور ها بعنوان دمپر در افزایش طول عمر اجزای هیدرولیک روشن تر می شود. آکومولاتور ها از یک غشا، تیوپ و یا پیستون برای جاسازی محتوای گازی با قابلیت تراکم پذیری و محتوای هیدرولیک با عدم قابلیت تراکم پذیری برای ایجاد بالانس در فشار جریان هیدرولیک استفاده می کنند. زمانیکه فشار روغن هیدرولیک افزایش پیدا می کند میزان بیشتری روغن با فشرده سازی گاز نیتروژن در آکومولاتور جمع شده و در زمانیکه افت فشار هیدرولیک وجود دارد گاز نیتروژن آکومولاتور منبسط و به تزریق مجدد روغن می پردازد. البته آکومولاتور ها تنها با گاز نیتروژن و بصورت گازی شارژ نمی شوند و سه نوع مختلف آکومولاتور مطابق با انچه در ویدیو می بینید وجود دارد.


نقش اصلی یک آکومولاتور در یک سیستم هیدرولیک جذب میزان مشخصی از روغن در زمان افزایش فشار هیدرولیک و باز گرداندن آن به سیکل گردش در زمان افت فشار روغن می باشد. فرمول هایی برای مشخص سازی میزان فشار هیدرولیک در هر یک از انواع آکومولاتور های وزنی، گازی و فنری وجود دارد که در ویدیو می توانید مشاهده کنید. آکومولاتور های هیدرولیک علاوه بر کاربری بعنوان دمپر در سیستم های حرارتی با توجه به انبساط سیال هیدرولیک تحت دما نیز کاربرد گسترده ای دارد. در سیستم های حرارتی آکومولاتور را تانک انبساطی نیز می نامند.

خدمات آکومولاتور در هیدرولیک تک

گروه فنی مهندسی هیدرولیک تک تنها بخش خصوصی در کشور می باشد که بصورت تخصصی و تنها به فروش و ارائه خدمات مرتبط با انواع آکومولاتور می پردازد. فروش انواع آکومولاتور از نوع دیافراگمی که معمولا با برند پارکر اولاور صورت می پذیرد.، فروش آکومولاتور های پیستونی با برند هایداک آلمان و انواع آکومولاتور های تیوپی در سایز های مختلف برای انواع ماشین آلات صنعتی و راهسازی صورت می پذیرد. هیدرولیک تک همچنین ارائه دهنده مشاوره رایگان خرید آکومولاتور متناسب با صنایع مختلف و ارائه دهنده کلیه خدمات مرتبط با آکومولاتور ها شامل شارژ آکومولاتور با گازو ازوت یا تیروژن، تعمیر و تعویض قطعات آکومولاتور با قطعات اصلی و همچنین سرویس و فروش آکومولاتور های کارکرده با قابلیت های کاری بسیار بالا می باشد.